Spanish vs. Irish

Go down

Spanish vs. Irish

Témanyitás by SWMNBN on Kedd 30 Szept. 2008 - 20:36

Viki:

Bocs, egy meglévő fórumomba sikerült csak úgy megcsinálnom, hogy vissza is tudjatok írni, az osztályfórumra meg nincs mindenki regisztrálva. Ide elvileg nem kellregisztrálni, csak írni. Akkor ide írja mindenki az érveket, ellenérveket, meg hogy ki miben lenne benne.

Itt vannak az én megjegyzéseim (kisregény hosszúságban, bocs.)

Flamenco:
Igazi temperamentumos tánc, én imádom, a gond csak az vele, hogy ez sokkal ösztönösebben kell hogy jöjjön, mint egy ír tánc, ahol mindegy, milyen jó táncos vagy, ha megtanultad a koreográfiát. Legyezővel, kendővel gyönyörű lesz, a gond csak az, hogy hol szerzünk... (és mennyiért).

Arrinconamela 03:45
fileden.com 1.1.%20Arrinconamela.mp3
* Pro: Jó kis cigányos flamenco zene, változatos ének. Ha ezt választjuk, akkor a zene viszi a produkciót, a nézők semmiképp sem unatkoznak. Jó pörgős, pont ezért kicsit talán nehezebb, de szerintem nem vészes.
* Con: A koreográfián gondolkodtam, na azt nehét lesz összerakni. A legyezős megoldás, amit eredetileg képzeltünk, lehet, hogy nem illik annyira ehhez a zenéhez.

Ramona 03:26
fileden.com 1.2.%20Ramona.MP3
* Pro: Szintén cigány zene. Erre lehet hogy könnyebben csinálnánk koreográfiát.
* Con: Ha már cigányosat választunk, akkor szerintem inkább az előző. Nekem az jobban tetszik, de ez is OK.
* Egyéb: Kíváncsi lennék miről szól, aki érti, mit énekelnek, az leírhatná. Nem találtam sehol a szövegét, úgyhogy csak úgy körülbelül sem tudtam lefordít(tat)ani.

Guadalquivir 03:43
fileden.com 1.3.%20Guadalquivir.mp3
* Pro: Az a tipikus spanyol zene. Lassabb, mint az előző kettő, de még nem túl lassú. Talán erre könnyebb lenne koreográfiát csinálni.
* Con: Kicsit szerintem unalmas a végére, nagyon jó koreográfia kell, hogy ne aludjanak el a nézők.

Nyah 03:39
fileden.com 1.4.%20Nyah.mp3
* Pro: Nem túl gyors, ha tudunk szerezni legyezőt, nagyon szép lesz ezzel a zenével. (Ha nem, hát akkor egyébként is lőttek a spanyol táncnak.)
* Con: Nekem hiányzik belőle egy tempósabb rész. A végén pedig kár, hogy nincs olyan határozott lezárás, mint a többiben, de ez végülis nem akkora gond.

Ír tánc:
Valamikor régen még megtanultam egy ír koreográfiát, abból amire emlékszem + netes videókból összehozzuk, nagyon mutatós lesz, ha bírjuk szusszal.

Ír mix 03:50
fileden.com 2.2.%20Irish%20Mix.mp3
* Pro: A vers az elején nekem nagyon bejön. Meg az egész zene. Tök jó, na. A lépéseket ha egyszer megtanuljuk, akkor a gyorsasággal már nincs gond. Koreográfiailag. Állóképességileg, az már egy másik szempont...
* Con: Ez három és fél perc tömény ugrálás, bírni kell szusszal.

Cry of the Celts 04:16
fileden.com 2.4.%20Cry%20Of%20The%20Celts.mp3
* Pro: Jó az egész úgy, ahogy van. Könnyű rá koreográfiát csinálni. Nem is túl gyors.
* Con: Túl hosszú. Nem hiszem, hogy meg tudom vágni. Ehhez profi DJ kéne.

The Lord of the Dance (a Bran együttes feldolgozásában, énekkel) 02:50
fileden.com 2.1.%20The%20Lord%20of%20the%20Dance.mp3
* Így magában ha nem is, de egy ír mixbe bele lehetne vágni. Esetleg összevágni a Flatley-s LotD-szel.

~She-Who-Must-Not-Be-Named~
~She-Who-Must-Not-Be-Named~
SWMNBN
Kisügyes
Kisügyes

Female
Hozzászólások száma : 320
Hely : Balatonalmádi
Zene : musical
Film : PotC
Registration date : 2007. Jun. 25.

Felhasználó profiljának megtekintése http://cristal.try.hu

Vissza az elejére Go down

Re: Spanish vs. Irish

Témanyitás by Viki on Kedd 30 Szept. 2008 - 20:56

OK, úgy látom, tényleg működik reg. nélkül. Ha valamelyik link hibás, kiabáljatok!

Viki
Vendég

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére